Naši instruktoři

Adam Kappel

• Bike licence ITC úrovně D a C
  • Bajker, freeride lyžař a fotograf
Všestranný sportovec, od bajkovaní, přes horolezení po freetouring lyžování. Dříve aktivně závodil v Endurosérii, kde získal několik pódiových umístění.

Kiki Havlická

• Licence ITC úrovně D/C/B
  • Instruktorka pokročilých a ladies kempů Bajkové školy Dolní Morava a Kraličáku
  • Instruktor Bajkové školky Rychlebských stezek
  • Několikanásobná vítězka české enduro série a mistryně Slovenska
  • Snowborďačka a skialpinistka
  • Excelentní grafička, věnující se animaci
Maximálně všestranná sportovkyně, která prošla od gymnastiky,atletikou, snowboardingem až po skialpinismus a skončila u bike endura. Několikanásobna vítězka české enduro série a mistrně Slovenska. Dopiluje s Vámi technické skills, rychlost i to jak letět až do stratosféry. Mimo kolo je to introvertní tvořivá, kreativní, počítačová animátorka a grafička.

Ondřej Kremser

• Instruktor Bajkové školy na Dolní Moravě a Kraličáku
  • Věnuje se výuce na kempech pro pokročilé jezdce ale můžete ho potkat i na kempu základním
  • Držitel Bike licence ITC úrovně D/C
  • Několik pódiových umístění na dirtjump závodech v ČR
  • Účastník České enduro série a několika XC maratonu
Po dlouhých letech na freestylovem kole, postupně objevuji další možnosti cyklistiky, od silnice až po enduro. Pocit volnosti při jízdě v lese mě uchvátil nejvíc. Velké skoky ale nikdy neodmítnu. Ve zbytcích volného času, travím čas s manželkou na horach a na motorce. Čím víc venku tím líp.

Jana Ševčíkova

• Instruktorka Bajkové školy na Dolní Moravě a Kraličáku
  • Bike licence ITC úrovně D a C
  • Bajkerka, lezkyně a skialpinistka
Na kole jezdí od nepaměti a kromě cyklistiky miluje přírodu a cestování. Na svém biku se proháněla po kopcích Kanady, USA i půlky Evropy. Nejraději se vrací na Rychlebské stezky, kam, když je třeba, dojede z Opavy i na kole. Sdílení krásy bikování, sledování malých i velkých pokroků a čerstvý horský vzduch ji naplňuje radostí a energií.

Josef Kuběnka

• Držitel licence ITC D a C.
  • Biker, snowboarďák, hokejista, skialpinista
Už od dětství se baví sportem. V zimě většinu volného času tráví na ledě a na sněhu. V létě to býval motokros, který ovšem postupem času nahradilo bajkování. Ať už to je skákání v bikeparku, nebo jen odpolední vyjížďka po kopcích, to vše mu dodává pozitivní energii a určitý pocit volnosti. A pokud zrovna na kole nejezdí, tak ho rád opravuje.

Jana Hoffmannová

• Licence PMBIA level 1
  • Licence ITC-D/C/B a Lektor MTB Univerzity Palackého
  • Odborná asistentka na Fakultě tělesné kultury Palackého Univerzity, katedra rekreologie
  • Lektorka MTB kurzů a  koordinátorka UP Bike
  • Spoluzakladatelka Ride2sCool
  • Členka lektorského sboru a metodické komise APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování)
Jana byla u zrodu Rychlebských stezek a tam se také cítí být doma. Věří, že moment naučení se jízdě na kole je významným krokem ke svobodě a nezávislosti v životě člověka. Při výuce kombinuje psychologické vzdělání s odbornými znalostmi ze sportovní oblasti. Pomůže vám objevit skrytý talent pro jízdu na trailech.

David Polesný

• Trail Hunter z YouTube
  • Držitel licence ITC úrovně D a C
  • Instruktor Bajkové školy Dolní Morava
  • Propagátor horské cyklistiky
Na horském kole jezdí přes 20 let a hledá přitom nejlepší traily v Česku i v zahraničí. Často s sebou bere kameru a můžete ho znát z YouTube jako Trail Huntera. Svým nadšením pro horskou cyklistiku snadno nakazí ostatní a naučí vás, jak se na kole bavit a bezpečně překonávat nové výzvy.

Luděk Šebek

• Spoluzakladatel a metodik bajkové školy
  • Držitel Licence PMBIA
  • Hlavní metodik a lektor licenčních kurzů instruktorů Bike licence
  • Spoluzakladatel a předseda Ride2sCool
  • Člen Horské služby ČR
V bajkové škole se snoubí dva Luďkovy světy: hra a kolo. Je autorem her, které vyšly v knihách a časopisech. Vytvořil herní hardware, který umožnil stovkám účastníků zažívat v reálném světě dobrodružství blízká počítačovým hrám. Vynalezl a s tatínkem sestrojili originální kolo jezdící v závěsu na laně, na kterém se lidé projíždějí vzduchem ve výšce paneláku. Před pár lety si splnil dětský sen vystoupit s krasojezdeckým kolem v manéži skutečného šapitó. Všestranný jezdec, který se na kole skvěle baví jak na nejtěžších rychlebských balvanech, tak v bike parcích Evropy a Ameriky. Vede vzdělávání bike instruktorů v ČR, sám má za sebou instruktorské kurzy PMBI v kanadském Whistleru.

Roman Mojzyszek

• Zakladatel a instruktor Bajkové školy Dolní Morava
  • Licence ITC úrovně D, C a B
  • Spoluzakladatel a výkonný manažer Bike licence
  • Spoluzakladatel Bajkové školky Rychlebské stezky
  • Spoluzakladatel Black Forest Bikers
  • Pořadatel dětských bike kempů
  • 20 let aktivní bajker
Vždy měl a má blízko k adrenalinovým sportům. V mládí se věnoval jízdě v peřejích na divoké vodě, potom se spoustu let pral s gravitací, kdy slézal od skalek, skal až po big walls ve slunné Kalifornii. Nohama na zemi nezůstal a již během lezení se začal věnovat jízdě na horském kole, která ho úplně uchvátila s otevřením Rychlebských stezek. Bike ho provází dodnes a stal se nejen jeho koníčkem.

Sledujte novinky